ODRA WODZISŁAW SEZON PO SEZONIE

Sezon

Liga

Pozycja

L.m

Punkty

Z/R/P

Bramki

Trener

2012/2013 III liga opolsko-śląska (4 poziom ligowy) Tomasz Babuchowski
2011/2012 „C-klasa” – Rybnik (9 poziom ligowy)

1a

28

65

21-2-5

89-25

Benedykt Fira, Franciszek Krótki, Ireneusz Gabrysiak-14, Benedykt Fira-12
2010/2011 II liga (I liga)

17s

34

32

9-5-20

29-58

Leszek Ojrzyński-8, Jarosław Skrobacz-9, Miroslav Copjak, Jarosław Skrobacz-15, Paweł Sibik
2009/2010 Ekstraklasa

15s

30

27

7-6-17

27-45

Ryszard Wieczorek-8, Martin Pulpit-1, Robert Moskal-6, Marcin Brosz-15
2008/2009 Ekstraklasa

13

30

32

8-8-14

23-40

Janusz Białek-11, Ryszard Wieczorek-19
2007/2008 Ekstraklasa

12

30

29

8-5-17

28-47

Mariusz Kuras-9, Janusz Białek-16, Paweł Sibik-5
2006/2007 Ekstraklasa

10

30

40

10-10-10

29-36

Waldemar Fornalik-5, Marcin Bochynek-10, Jacek Zieliński-15
2005/2006 Ekstraklasa

6

30

40

10-10-10

23-27

Waldemar Fornalik-30
2004/2005 Ekstraklasa

13b

26

24

7-3-16

27-41

Ryszard Wieczorek-13, Franciszek Smuda-12, Marek Bęben-1
2003/2004 Ekstraklasa

9

26

28

8-4-14

27-40

Ryszard Wieczorek-26
2002/2003 Ekstraklasa

5

30

56

17-5-8

55-42

Ryszard Wieczorek-30
2001/2002 Ekstraklasa

5

28

27

12-6-10

40-33

Ryszard Wieczorek-28
2000/2001 Ekstraklasa

9

30

39

10-9-11

39-46

Jerzy Wyrobek-30
1999/2000 Ekstraklasa

9

30

37

10-7-13

34-38

Jerzy Wyrobek-30
1998/1999 Ekstraklasa

14

30

32

8-8-14

33-41

Albin Mikulski-8, Ryszard Wieczorek & Marek Bęben-1, Jerzy Wyrobek-21
1997/1998 Ekstraklasa

9

34

48

14-6-14

50-50

Marcin Bochynek-25, Albin Mikulski-9
1996/1997 Ekstraklasa

3

34

55

16-7-11

51-44

Marcin Bochynek-33
1995/1996 II liga zachodnia

1a

34

70

21-7-6

86-37

Marcin Bochynek
1994/1995 II liga zachodnia

11

34

31

12-7-15

38-39

Franciszek Krótki, Jerzy Wolny
1993/1994 II liga zachodnia

13

34

30

11-8-15

36-42

Franciszek Krótki
1992/1993 III liga katowicka

1a

34

48

20-8-6

75-36

Franciszek Krótki
1991/1992 II liga zachodnia

17s

32

20

6-8-18

31-60

Franciszek Krótki
1990/1991 II liga

14

38

35

9-17-12

49-49

Marian Piechaczek
1989/1990 II liga

10

38

39

13-12-13

45-41

Jerzy Kulig?
1988/1989 II liga zachodnia

8

30

29

9-10-11

40-33

Jerzy Kulig
1987/1988 II liga zachodnia

7

30

31

12-6-12

28-27

Hubert Fijałkowski
1986/1987 II liga zachodnia

9

30

29

7-15-8

18-18

Bernard Bytomski
1985/1986 II liga zachodnia

3

30

33

12-9-9

36-26

Stanisław Oślizło
1984/1985 II liga zachodnia

4

30

36

12-12-6

46-34

Ryszard Kamiński
1983/1984 II liga zachodnia

3

30

36

13-10-7

34-24

Ryszard Kamiński
1982/1983 II liga zachodnia

7

30

31

9-13-8

32-33

Ryszard Kamiński
1981/1982 III liga międzywojewódzka gr.3/4

1a

30

52

66-17

Ryszard Kamiński
1980/1981 III liga międzywojewódzka gr.3/4

8

30

31

39-34

Andrzej Gajewski
1979/1980 III liga międzywojewódzka gr.5/8

6

30

34

33-32

Stanisław Dembowy
1978/1979 III liga międzywojewódzka gr.5/8

5

30

33

34-30

Jerzy Kulig, Zygfryd Kiermaszek
1977/1978 II liga południowa

15s

30

21

7-7-16

26-40

Ryszard Kamiński
1976/1977 III liga międzywojewódzka gr.5/8

1a

26

42

51-22 Ryszard Kamiński
1975/1976 l.okręgowa – gr.2(24) /3 poziom ligowy/

3a

26

34

44-26

Ryszard Kamiński
1974/1975 l.okręgowa – gr.1(24) /3 poziom ligowy/

5

26

30

40-30 Joachim Szołtysek
1973/1974 l.okręgowa – gr.2(20) /3 poziom ligowy/

6

26

28

31-28

1972/1973 III liga gr.3/4 śląska – liga MW zachód

7re

30

32

24-27

1971/1972 III liga gr.1 śląska – liga MW zachód

8

30

29

29-29

1970/1971 III liga gr.1 śląska – liga MW zachód

5

30

34

39-23

1969/1970 III liga gr.1 śląska – liga MW zachód

8

30

29

33-33

1968/1969 III liga gr.1 śląska – liga MW zachód

3

30

39

37-23

1967/1968 III liga gr.1 śląska – liga MW zachód

5

30

36

41-25

Eugeniusz Sobesto? Leon Wolny? Zygmmunt Pruski?
1966/1967 III liga gr.1 śląska – liga MW zachód

6

30

34

54-40

Zygfryd Kiermaszek
1965/1966 liga śląska-gr.1 /3 poziom ligowy/

3ba

22

28

41-37

Zygfryd Kiermaszek
1964/1965 liga śląska-gr.1 /3 poziom ligowy/

4

22

24

39-29

1963/1964 klasa A podokręg Rybnik

a

Witold Wilczek
1945-1963 klasa A Wacław Dyszlewski, Antoni Konieczny
1922-1939 klasa A

PIŁKARZE ODRY W EKSTRAKLASIE W SEZONACH 96/97 – 09/10

Nazwisko, imię

Mecze

Bramki

Kartki

Sezony w Odrze

Bęben Marcin

81

5

Tomala Grzegorz

70

6

Stachowiak Adam

55

5

Pawełek Mariusz

49

8

Primel Paweł

48

2

Pilarz Krzysztof

43

3

Kłoda Dariusz

19

6

Skaba Wojciech

17

3

Bęben Marek

13

2

Onyszko Arkadiusz

13

1

Polak Maciej

7

1

Buchalik Michał

4

2

Bensz Adam

2

1

Linka Paweł

1

1

Szary Sławomir

124

2

6

Dymkowski Marcin

120

5

5

Dudek Dariusz

110

5

6

Sowisz Piotr

108

4

12

Jegor Piotr

107

13

5

Staniek Mirosław

102

8

9

Kowalczyk Jacek

94

2

4

Grzyb Wojciech

88

4

4

Matyja Jacek

84

7

4

Myszor Wojciech

67

5

3

Kokoszka Marcin

64

1

6

Krysiński Marcin

51

3

Szymiczek Piotr

47

7

Kościuk Artur

46

1

2

Sablik Radim (CZE)

44

3

3

Madej Roman

41

2

3

Górski Robert

35

2

Cichy Witold

34

6

Hinc Bartosz

33

2

Kłos Robert

32

2

Jankowski Błażej

31

1

2

Drzymont Marcin

27

1

2

Cios Jan

22

1

2

Pielorz Łukasz

21

2

Brzoza Piotr

19

1

Markowski Krzysztof

17

2

Augustyniak Damian

16

4

Jakosz Grzegorz

16

2

Sala Andrzej

15

4

Velicky Stanislav (SLK)

12

1

Popov Goran (MCA)

11

1

Radler Błażej

11

2

Sosna Tomasz

10

9

Smoliński Krzysztof

10

2

Kołek Marek

10

4

Mójta Adam

9

1

Luksik Filip (SLK)

9

1

Staniek Marcin

8

4

Bednarek Marcin

8

4

Szota Piotr

7

1

Bujok Jarosław

7

1

Stasiak Michał

7

1

Gmitrzuk Adam

7

1

1

Jachimowicz Adam

6

3

Magdoń Paweł

4

1

Siklic Ronald (CRO)

3

1

Moledo Rodrigo (BRA)

3

1

Słodowy Mateusz

2

2

Krótki Bartłomiej

2

4

Tumas Daniel

1

2

Owczarek Rafał

1

1

Cifranic Vladimir (SLK)

1

1

Malinowski Marcin

303

10

12

Woś Jan

264

18

19

Sibik Paweł

192

28

9

Pluta Przemysław

101

3

9

Adamczyk Paweł

87

1

4

Muszalik Mariusz

76

1

3

Rocki Piotr

75

18

4

Górski Wojciech

74

6

3

Skorupa Roman

71

2

4

Szwarga Mirosław

70

1

4

Nowacki Marcin

69

11

7

Kwiek Aleksander

69

5

6

Kuranty Jacek

59

3

Bałuszyński Arkadiusz

57

3

5

Polak Jacek

51

9

3

Wieczorek Ryszard

50

10

14

Radzewicz Marcin

49

2

2

Masłowski Łukasz

45

6

3

Biskup Jakub

44

2

2

Jarosz Rafał

43

2

2

Policht Rafał

41

4

2

Seweryn Damian

41

3

2

Zganiacz Mariusz

38

2

2

Kolisz Grzegorz

35

2

Rygel Daniel (CZE)

35

1

4

Małkowski Maciej

30

4

1

Staniek Ryszard

28

4

5

Piechniak Piotr

28

5

1

Jakubowski Ariel

27

1

1

Ruta Rafał

27

1

1

Kłus Dariusz

26

1

5

Kowalski Ireneusz

26

1

Sokołowski Marek

22

3

1

Gierczak Piotr

21

1

1

Pawłowski Marcin

17

1

3

Chwalibogowski Bartłomiej

15

1

Berensztajn Jacek

14

2

1

Jackiewicz Dariusz

12

1

1

Iwan Bartosz

12

1

2

Cantoro Mauro Roberto (ARG)

12

1

Kryger Adam

11

1

Smoliński Marcin

11

2

Nylec Janusz

9

1

Kucz Adam

9

1

Kolendowicz Robert

9

1

Lisek Jakub

8

2

Świtała Adam

8

4

Janecko Petr (CZE)

8

2

Gruber Jan (CZE)

7

1

Sałek Wojciech

6

3

Sikora Mieczysław

6

2

Szalamberidze Koba (GEO)

6

1

Knapp Lubor (CZE)

5

1

Śmigielski Adam

4

3

Rajman Grzegorz

4

1

Jary Szymon

4

2

Skrzypek Dawid

3

1

Błażejewski Artur

3

1

Wieczorek Jarosław

2

2

Adaszek Mariusz

2

1

Hudek Dawid

1

x

Caniboł Wojciech

1

2

Hudek Remigiusz

1

1

Krupa Rafał

1

1

Nosal Mariusz

100

30

6

Chałbiński Michał

91

29

4

Paluch Sławomir

72

16

7

Socha Bartłomiej

57

6

7

Zagórski Krzysztof

54

12

2

Korzym Maciej

53

6

2

Sosin Łukasz

50

22

2

Ziarkowski Jacek

37

16

3

Kubisz Marek

36

8

2

Czerkas Adam

35

7

2

Grzegorzewski Jakub

34

11

3

Aleksander Arkadiusz

33

5

2

Chmiest Marcin

33

11

3

Saganowski Marek

30

2

2

Rasiak Grzegorz

28

9

1

Prusek Bogdan

26

3

1

Wodecki Marcin

26

4

2

Bueno Daniel (BRA)

25

6

1

Szewczuk Tomasz

23

4

1

Kampka Arkadiusz

21

1

2

Wróbel Stanisław

21

2

1

Moskal Tomasz

21

3

1

Szewczyk Hubert

19

1

4

Gadomski Marcin

19

1

2

Matulevicius Deivydas (LIT)

17

2

2

Kuś Piotr

14

1

5

Zjawiński Dariusz

14

2

Radzinevicius Tomas (LIT)

14

2

1

Micanski Iljan (BUL)

13

5

1

Brasilia (BRA)

13

1

1

Jasiński Andrzej

11

1

2

Bizacki Krzysztof

11

1

Pałkus Przemysław

9

1

1

Albinger Tomasz

7

1

Czereszewski Sylwester

7

1

Małocha Wojciech

6

1

Świerzyński Tomasz

5

1

3

Rozmus Artur

4

1

Bagnicki Piotr

4

1

Dzierżęga Łukasz

3

3

Wisełka Grzegorz

2

5

Machovec Jaroslav (CZE)

2

1

Karpiuk Krzysztof

1

1

TRENERZY ODRY W EKSTRAKLASIE W SEZONACH 96/97 – 09/10

Trener

Liczba
Meczy

Ryszard Wieczorek

125

Jerzy Wyrobek

81

Marcin Bochynek

68

Waldemar Fornalik

35

Janusz Białek

27

Albin Mikulski

17

Jacek Zieliński I

15

Marcin Brosz

15

Franciszek Smuda

12

Mariusz Kuras

9

Robert Moskal

6

Paweł Sibik

5

Marek Bęben

2

Martin Pulpit (CZE)

1

EKSTRAKLASA – 14 sezonów – 418 meczów – 34 przeciwników

RAZEM::
529 punkty
145 zwycięstw
94 remisów
179 porażek
bramki: 487 – 570

DOM:
326 punkty
92 zwycięstw
50 remisów
67 porażek

WYJAZD:
203 punkty
53 zwycięstwa
44 remisy
112 porażek

(Podsumowanie od sezonu 1996/1997 do sezonu 2009/2010)

PIŁKARZE ODRY W II LIDZE W SEZONACH 77/78 – 10/11

L.p. Imię i Nazwisko

Mecze

Bramki
1 Mirosław Karwot

310

2

2 Ryszard Wieczorek

308

75

3 Józef Kwiek

234

22

4 Marek Cudnowski

217

5

5 Krzysztof Maślanka

184

15

6 Tomasz Sosna

175

26

7 Jarosław Wolny

151

23

8 Józef Szczepaniak

150

13

9 Bronisław Wolnik

150

4

10 Damian Cichecki

135

9

11 Janusz Pontus

126

32

12 Jan Woś

117

16

13 Janusz Kosubek

116

8

14 Janusz Należyty

111

15 Franciszek Krótki

110

38

16 Zbigniew Gawełczyk

103

6

17 Piotr Sowisz

94

5

18 Marian Piechaczek

93

19 Zbigniew Wiliński

83

11

20 Jacek Lasota

80

21 Mirosław Staniek

78

11

22 Ryszard Staniek

77

8

23 Hubert Szewczyk

77

24

24 Krzysztof Konarewicz

76

3

25 Bernard Kołek

74

8

26 Henryk Nawrat

74

27 Andrzej Sala

74

28 Piotr Czop

73

29 Gerard Neuman

66

30 Marek Pytlik

63

5

31 Józef Teresiak

59

8

32 Piotr Urbańczyk

57

33 Wojciech Ozimek

54

2

34 Robert Moskal

51

12

35 Mieczysław Agafon

48

8

36 Zbigniew Szawczuk

46

9

37 Dariusz Mołdrzyk

43

1

38 Tomasz Gajewski

43

39 Ryszard Kraus

42

12

40 Andrzej Burchacki

42

7

41 Grzegorz Wisełka

37

5

42 Arkadiusz Bałuszyński

36

6

43 Piotr Krafczyk

34

1

44 Roman Skorupa

34

45 Jacek Polak

34

12

46 Paweł Sibik

34

3

47 Ryszard Przygodzki

32

12

48 Andrzej Różycki

32

3

49 Witold Wawrzyczek

32

4

50 Waldemar Przytuła

32

51 Tadeusz Dolny

32

52 Mirosław Zambrzycki

31

8

53 Julian Wochnik

31

54 Janusz Sobala

31

3

55 Jarosław Matusiak

29

56 Andrzej Jarkiewicz

29

57 Jerzy Wodecki

29

1

58 Samuelson Odunka (NIG)

28

1

59 Bolesław Buchalik

27

1

60 Jerzy Kwaśny

27

6

61 Mirosław Szwarga

27

3

62 Szymon Jary

27

63 Jerzy Wolny

26

1

64 Michał Buchalik

25

65 Herbert Gawlik

24

4

66 Mirosław Karpiuk

24

67 Marek Sobik

24

1

68 Andrzej Wieżbicki

23

1

69 Bolesław Zaczyk

23

70 Dariusz Kłoda

23

71 Daniel Tanżyna

22

1

72 Krzysztof Praszywka

21

73 Sławomir Paluch

21

11

74 Marcin Płaczek

20

75 Piotr Stryczek

20

76 Czesław Wyrobek

19

1

77 Zbigniew Szwed

17

78 Andrzej Rybski

17

7
79 Błażej Radler

17

2
80 Krzysztof Markowski

17

81 Marcin Figiel

17

3
82 Kamil Kuczok

17

1
83 Łukasz Skrobacz

17

84 Krzysztof Kołaczyk

16

1

85 Stanisław Kluz

16

86 Robert Sęk

15

87 Aleksander Ponomarienko

15

1

88 Jan Krzyżok

15

3

89 Mieczysław Parzych

15

90 Edward Socha

15

7

91 Andrzej Jasiński

15

1

92 Robert Caha (CZE)

15

3

93 Artur Cybulski

15

94 Zbigniew Błąkała

14

95 Witold Lewandowski

14

2

96 Marcin Kokoszka

14

97 Mateusz Szałek

14

98 Bartłomiej Sikorski

14

99 Jan Adamczyk

13

1

100 Piotr Stepczuk

13

1

101 Michał Brzozowski

13

102 Koba Szalamberidze

13

103 Tadeusz Kostka

12

104 Zbigniew Musioł

12

1

105 Dawid Hanzel

12

1

106 Jean Nganbe Nganbe (KAM)

12

1

107 Robert Bartosiewicz

11

108 Jerzy Urbańczyk

11

109 Wojciech Rabenda

10

110 Lucjan Mojżesz

10

1

111 Piotr Boncol

10

112 Dariusz Owczarczyk

10

113 Marek Majka

10

3

114 Ryszard Słodowy

10

115 Adrian Marek

10

116 Zbigniew Zawada

9

1

117 Michał Chrabąszcz

9

118 Paweł Polak

9

2

119 Tomasz Stolpa

9

3

120 Arkadiusz Bąk

8

121 Leszek Konsek

8

122 Mateusz Słodowy

8

123 Stanisław Pisarek

7

124 Dariusz Gładysz

7

125 Eugeniusz Wyględa

7

126 Radosław Kożuchowski

7

127 Leszek Powiecko

7

128 Marcin Chmiest

7

1

129 Maciej Nalepa

7

130 Władysław Gładysz

6

131 Jacek Bańczyk

6

132 Robert Kłos

6

1

133 Ryszard Wyszyński

5

134 Andrzej Bedryj

5

135 Dariusz Halszka

5

136 Radosław Różanowicz

4

137 Łukasz Pielorz

4

138 Jacek Kuranty

4

139 Łukasz Białożyt

4

140 Tomasz Kościelniak

3

141 Mirosław Kubica

3

142 Tadeusz Cielusek

3

143 Adam Kulik

2

144 Jarosław Orzechowski

2

145 Henryk Wolff

2

146 Marcin Musioł

2

147 Jakub Szałek

2

148 Kamil Bartosiewicz

2

149 Bartłomiej Krótki

1

150 Dariusz Czech

1

151 Roman Futyma

1

152 Adam Jachimowicz

1

153 Witalij Sierbak

1

154 Bronisław Biskup

1

155 Jacek Nawrat

1

156 Szyguła

1

157 Leszczyński

1

158 Adam Wrzask

1

159 Rafał Figiel

1

160 Mateusz Łobaczewski

0

161 Maciej Gostomski

0

162 Dawid Mika

0

163 Andy Surgota

0

164 Bartosz Szymaszek

0

165 Konrad Górniaszek

0

166 Dominik Dyhdalewicz

0

167 Mariusz Szałabski

0

168 Deivydas Matulevicius (LIT)

0

II liga – 15 sezonów – 484 meczy – 80 przeciwników

RAZEM::
632 punktów
162 zwycięstw
146 remisów
176 porażek
bramki: 574 – 561

DOM:
441 punktów
123 zwycięstw
72 remisów
47 porażek

WYJAZD:
191 punktów
39 zwycięstw
74 remisów
129 porażkek

(Podsumowanie od sezonu 1977/1978 do sezonu 2010/2011)


*Dane i statysyki: www.90minut.pl, Encykopedie Piłkarskie FUJI, 80 lat Odry Wodzisław czyli spełnione marzenia, www.hppn.pl